Reklama świetlna, jak sama nazwa wskazuje, posiada wewnętrzne lub zewnętrzne oświetlenie, które tworzy dodatkowy efekt wizualny po zmierzchu. Poza rodzajem zastosowanego oświetlenia ważny też jest kontroler, który będzie odpowiedzialny za jego uruchamianie. W naszej ofercie dostępne są dwa rodzaje kontrolerów: czujnik zmierzchowy oraz włącznik czasowy.

Czujnik zmierzchowy

Czujnik zmierzchowy to mała fotodioda umieszczona zazwyczaj w bocznej części produktu. Jej zadaniem jest sprawdzanie natężenia światła słonecznego. W przypadku, gdy natężenie spada poniżej określonego poziomu, wówczas czujnik włącza oświetlenie reklamy, które jest ponownie wyłączane, gdy natężenie światła przekracza próg działania czujnika. Wbrew powszechniej opinii, czujniki zmierzchowe działają prawidłowo nawet w pochmurne i deszczowe dni. Tego typu rozwiązanie nie wymaga obsługi przez człowieka. Czujnik działa w pełni automatycznie oraz cechuje się bardzo niską awaryjnością.

Zastosowanie czujnika zmierzchowego sprawia, że oświetlenie reklamy jest włączone od zmierzchu do świtu. Niektórzy twierdzą, że jest to wada ponieważ nie ma potrzeby na to, aby reklama świeciła całą noc.

Włącznik czasowy

Włącznik czasowy to małe urządzenie umieszczane na początku instalacji elektrycznej reklamy (zazwyczaj wewnątrz budynku). Pozwala on na zaprogramowanie włączania i wyłączania oświetlenia o określonych godzinach oraz w określone dni. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą aby reklama świeciła przez całą noc. Rozwiązanie to ma dwie kluczowe wady. Pierwszą z nich jest konieczność dostosowania instalacji elektrycznej (wymagane zastosowanie wtyczki sieciowej). W przypadku czujnika zmierzchowego nie ma takiej potrzeby, ponieważ czujnik wbudowany jest w produkt. Kolejna wadą jest problem ze zmianą czasu wschodu i zachodu słońca. Słońce prawie nigdy nie zachodzi o tej samej godzinie.

Włącznik czasowy zalecany jest dla osób, które chcą mieć całkowitą kontrolę nad oświetleniem reklamy.

Podsumowanie

Oba przedstawione rozwiązania mają swoje wady i zalety. Czujnik zmierzchowy zalecany jest dla osób, które wymagają od produktów bezobsługowej pracy, zaś włącznik czasowy dla osób, które cenią sobie oszczędność prądu. W naszej ofercie dajemy klientom wybór, a w przypadku wątpliwości macie Państwo możliwość zapytania o poradę naszych specjalistów.