Prawidłowa konstrukcja kasetonu jest kluczowym czynnikiem wpływającym na trwałość i stabilność produktu. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów znacznie wydłuża okres eksploatacji kasetonu oraz zwiększa jego odporność na działanie warunków atmosferycznych. Zewnętrzne kasetony reklamowe są narażone na długotrwałe działanie promieni słonecznych. W związku z tym występuje naturalna wymuszona praca materiałów wynikająca z dużej rozszerzalności cieplnej polimetakrylanu metylu (pleksi).

Tradycyjne kasetony reklamowe jednostronne z dibondu składają się z dwóch części:

  • Stelaż wewnętrzny
  • Lico

Stelaż wewnętrzny

Stelaż wewnętrzny kasetonu reklamowego składa się z:

  • płyty PCV o grubości 8mm,
  • kątowników aluminiowych,
  • poprzeczek wzmacniających,
  • podkładek pod otwory montażowe.

Na płycie PCV rozmieszczone są moduły LED, które oświetlają wyfrezowaną grafikę kasetonu. Produkowane przez nas stelaże wewnętrzne są wzmacniane poprzeczkami aluminiowymi, po to, aby kaseton stabilnie wisiał w miejscu montażu.

Lico

Lico kasetonu reklamowego wytworzone jest z płyty kompozytowej dibond. Na płycie znajduje się wyfrezowana grafika. W końcowej fazie produkcji płyta kompozytowa jest zaginana tak, aby można było ją zamocować na stelażu wewnętrznym. Standardowe zagięcie kasetonu reklamowego wynosi 9cm w celu zoptymalizowania rozproszenia światła emitowanego przez moduły LED.

Schemat poglądowy kasetonu reklamowego jednostronnego z dibondu

kaseton-reklamowy-dibond-jednostronny-budowa-schemat