Podświetlane kasetony reklamowe zdecydowanie wyróżniają się na tle zwykłych wydruków umieszczanych na płycie kompozytowej czy tez banerów. Główną zaletą jest ich czytelność oraz trwałość. Ponadto dzięki oświetleniu grafiki przyciągają uwagę. Stwarza to komfortowe warunki odbioru obrazu, gdyż uwaga skupiona jest na najbardziej istotnych elementach reklamy.

Kaseton reklamowy z dibondu umieszczony nad wejściem do siedziby firmy jasno wskazuje do niej drogę, a przede wszystkim pozwala na wyróżnienie się spośród szeregu innych marek. Możliwe jest umieszczanie jej również na wysokości witryny sklepowej na zewnątrz, bądź wewnątrz tworząc tym samym spójny efekt wizualny. Reklama świetlna jest niezastąpionym elementem budowania wizerunku. Firmy słabo reklamujące się, z infantylnym i słabym rozwiązaniem technicznym (zwykłe nadruki bez podświetleń) nie spełniają obecnie wymogów rynku i nie przyciągają w odpowiednim stopniu uwagi klientów.

Dzięki swojej trwałości kaseton z płyty kompozytowej okazuje się idealną inwestycją na długi czas. Konstrukcja oraz użyte materiały zapewniają użytkowanie nie wymagające konserwacji czy zabiegów naprawczych.