Kasetony z dibondu to jedne z najnowocześniejszych technik reklamy świetlnej. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologi przy tworzeniu płyty kompozytowej odznacza się ona wysoką odpornością i estetyką. Specjalna budowa zmniejsza wagę materiału przy zachowaniu jego trwałości, a także gwarantuje wygodną obróbkę. Płyta o grubości 3 mm umożliwia stworzenie solidnej konstrukcji, długotrwale odpornej na negatywne warunki atmosferyczne.

Bardzo istotnym elementem jest wewnętrzna konstrukcja kasetonu. Jego wzmocnienie odbywa się poprzez umieszczenie kątowników aluminiowych oraz odpowiednie połączenie z plecami. Nie mniej ważnym krokiem jest dobranie właściwych klejów do łączenia dibondu z pleksi, która przy swojej naturalnej pracy pod wpływem zmiany temperatury, będzie posiadała solidne spoiwo. Również zasadnicze znaczenie dla trwałości podświetlanej reklamy ma odpowiednie docięcie rozmiaru pleksi względem wymiaru całego kasetonu.

Istotnym etapem jest także samo projektowanie kasetonu z dibondu. Grafika nie może być zbyt skomplikowana, ani nie powinna zawierać przecięć przechodzących wzdłuż całego lica. Ilość otworów oraz ich wielkość ma zasadniczy wpływ na stabilność całej konstrukcji.

Ostatnim i najbardziej efektownym elementem reklamy świetlnej jest jej odpowiednie podświetlenie. Oświetlenie powinno opierać się na solidnych fundamentach. Dlatego też nie należy oszczędzać na stosowanych modułach świetlnych czy też zasilaczach, gdyż brak gwarancji trwałego świecenia jest najgorszym skutkiem niedbałości o produkt. Dodatkowo częstym błędem jest nierównomierność oświetlenia całej reklamy. Może to być wynikiem stosowania niewłaściwych modułów lub też nieodpowiedniego ich rozmieszczenia. W naszych reklamach stosujemy oświetlenie najwyższej jakości, które jest długotrwałe i mocne.

Przy zastosowaniu płyt typu dibond do produkcji reklamy świetlnej jest zachowana i gwarantowana najwyższa trwałość stosowanego materiału. Skutkuje to otrzymaniem estetycznej reklamy, która posłuży przed długi czas.