System napinający jest jednym z rodzajów kasetonu reklamowego. Jego specyficzna konstrukcja pozwala jednak na osiąganie bardzo dużych wymiarów reklamy bez konieczności zawieszania obok siebie osobnych kasetonów. Zarówno wysokość kasetonu jak i jego szerokość jest nieograniczona. Wiąże się jedynie ze zgrzewaniem poszczególnych pasów lica, które jest zawieszane na jednym stelażu.

Dlatego jeśli wymiary kasetonu reklamowego przekraczają standardowe wymiary kasetonu z dibondu lub w profilu aluminiowym, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest kaseton w ramach systemu napinającego. Sprawdza się także przy bardziej skomplikowanej grafice, która nie nadaje się do frezowania. Jego trwałość dzięki zastosowaniu specjalnego materiału (backlit – backlight) z podwójnym zadrukiem zapigmentowanym ekosolwentem w rozdzielczości 1440DPI jest tak samo duża jak pozostałych naszych produktów. Świetnie nadaje się do podświetleń oraz charakteryzuje się wysoką odpornością na negatywne działanie promieniowania słonecznego czy niskich temperatur.

Odpowiednia konstrukcja stelaża pozwala na umieszczanie reklamy na bardzo dużych wysokościach np. na słupach reklamowych, na elewacji budynku. Jest także zawieszana bezpośrednio nad wejściem do wnętrza budynku czy też nad bramą wjazdową.

Jednak system napinający swoje zastosowanie znajduje nie tylko w reklamie. Dzięki wydrukowi w wysokiej rozdzielczości często zastępuje ramę do ozdobnej grafiki umieszczanej w mieszkaniach, galeriach handlowych, hotelach czy innych wnętrzach, aby je ocieplić, ozdobić i zwiększyć estetykę.