Litery przestrzenne

Nowoczesna forma reklamy świetlnej

Nieograniczone możliwości kreowania wizerunku. Litery świetlne aluminium LED to nowoczesna forma reklamy. Solidna budowa podkreśla prestiż firmy. Jak dobrać odpowiednie litery przestrzenne, aby spełniały swoje funkcje? Jak wycenić tę formę reklamy zewnętrznej, aby inwestycja była optymalna?

Realizacje

Litery świetlne reklamowe wykonane dla gabinetu stomatologicznego Dental Corner Wrocław. Produkt wykonany jest w standardowej technice produkcji - alumiowe boki wyginane maszynowo oraz podświetlane lico w kolorze zielonym. 

Czytaj opis realizacji

Podświetlane logo i litery przestrzenne dla firmy AGA Marine. Boki wykonane z aluminium wyginanego na kształt liter. Lico wykonane z pleksi mlecznej z wyklejoną grafiką (logo). 

Czytaj opis realizacji

Litery przestrzenne z efektem poświaty. Moduły LED rozmieszczone są na tylnej części liter. Wysokość litery: 120cm. Wysokość postaci kobiety: 200cm. 

Czytaj opis realizacji

Litery świetlne 3D z efektem halo. Moduły LED marki Bergmen rozmieszczone są na plecach liter, tworząc efekt poświaty. Każda z liter wykonana jest z aluminium oraz pleksi, co zwiększa ich trwałość.

Czytaj opis realizacji
Pokaż więcej realizacji

Charakterystyka liter 3D

Litery przestrzenne 3D LED to nowoczesna i coraz bardziej popularna forma reklamy zewnętrznej. Wykorzystywane również do brandingu wewnętrznego, podkreślającego jakość i prestiż firmy. Wysoka zauważalność przez klientów powoduje, że inwestycja w tę formę reklamy szybko się zwraca. Efekt wizualny pozostaje przez wiele lat na wysokim poziomie.

Litery świetlne mają spełniać podstawową funkcję podkreślenia wizerunku firmy. Główną cechą jest bardzo dobra widoczność w dzień i w nocy.

Oświetlenie

Odpowiednio dobrane i testowane przez nas moduły LED gwarantują równe i bardzo mocne oświetlenie, dające gwarancję zauważalności. Ważnym aspektem jest kąt świecenie modułów LED – to dzięki niemu rozświetlenie jest bardzo jednolite i naturalne.

Dobór liter

Wybierając litery świetlne, należy kierować się następującymi parametrami:

  • Wymagany rozmiar reklamy – mamy tu wiele możliwości wymiarowych – od 20 do 200cm. Przy wymiarowaniu należy wziąć pod uwagę odległość z jakiej reklama ma być widoczna.
  • Umieszczenie logo. Jest to istotny aspekt, ponieważ odpowiednio wyeksponowane logo w postaci elementu przestrzennego 3D spowoduje, że marka stanie się jeszcze bardziej zapamiętywalna.
  • Kolorystyka – dzięki swojej budowie, możemy uzyskać dowolny kolor boków liter z palety RAL. Lico to plexi GS w odpowiednim kolorze lub plexi GS z folią ORACAL 8500 (translucent cal).

Możliwości techniczne

  • Standardowe litery, nieskomplikowane logo możemy zbudować z taśmy aluminiowej i oświetlić lico. Proponujemy tu wariant Litery Podświetlane LED
  • W przypadku bardzo skomplikowanej grafiki należy zastosować wariant „Litery Halo LED”

Litery świetlne a montaż

Proponujemy 3 rozwiązania montażowe:

  • Litery montowane bezpośrednio do elewacji. Z każdej litery wypuszczony jest przewód 12V. Należy go przepuścić przez otwór w elewacji do środka budynku. Wewnątrz należy przewody połączyć i zainstalować zasilacz 12V.
  • Litery montowane na stelażu. Stelaż tworzymy z c-owników aluminiowych. Wszelkie przewody schowane są z tyłu c-ownika. Aluminium możemy pomalować na kolor najbliższy elewacji.
  • Litery przestrzenne na blendach. Blenda pozwala na ukrycie wszelkich przewodów i stanowi jednocześnie elegancką podstawę dla liter. Blendę można wykonać z płyty dibond. Dostępna jest nie tylko standardowa kolorystyka blend, ale istnieje możliwość wyklejenia folią ORACAL w dowolnym kolorze.
Copyright © 2012-2021 ProKonstrukcje.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone!